Uprava

Srđan Rakinić
dopredsjednik UO

Darko Maras
voditelj škole nogometa / sportski direktor

Pepo Piškor
član UO za financije i računovodstvo

Marijo Radić
član UO za marketing, upravljanje nekretninama i komunikaciju s roditeljima

Karlo Karatović
član UO za prvu momčad

Marko Kovačević

Davor Rukavina

Tadija Benić

Davor Špehar

Burim Kajtazi

Predsjednik Skupštine
Dalibor Marković

I nemoguće je moguće, UO kao faktor svih promjena

Godinu 2018. obilježio je jedan raritet u povijesti kluba, kada se po prvi puta Skupština kluba održala dva puta. Zbog žalbe jednog člana Gradski ured za opću upravo naložio je da se ponovi Zbor članova i izborna skupština. Unatoč kraćoj upravljačkoj krizi i pravnim poteškoćama novi Upravni odbor i Skupština nisu se pokolebali. Čak štoviše, kompletirali su se i postali još ustrajniji u nastojanju da klub dodatno unaprijede, prvo u organizacijskom smislu, a nakon toga logistički materijalno i na kraju u sportskom smislu.

Tko su doista ti ljudi kojima je NK Sesvetski Kraljevec novi izazov u njihovom djelovanju i radu. Možda je najbolje da ih opišemo kroz njihova djela. Mnogi smatraju da su ljudi koji se bave nogometom pomalo zaluđeni time i ograničeni. Međutim, članovi UO-a su ekipa entuzijasta i altruista koji upravljaju i vode brigu o 300 djece, 30-a igrača i o sportskom centru na 40.000 kvadratnih metara s 3 igrališta, u kojemu se momčadi natječu u 14 liga. Prije bismo ih mogli nazvati luđacima, koji daju svoje vrijeme i novac, kojima obitelji trpe zbog onoga što rade za javno dobro. Dio tih ljudi uspješno vode i upravljaju vlastititim tvrtkama, neki od njih obavljaju rukovodeće pozicije u velikim internacionalnim tvrtkama, a predsjednik Skupštine je usred godine preselio u inozemstvo jer je preuzeo novu upravljačku funkciju u velikoj i poznatoj internacionalnoj tvrtki. Ali svejedno obavlja svoju funkciju i sudjeluje u radu kluba – iz Njemačke. Srećom svih preostalih 28 članova Skupštine su i dalje u Hrvatskoj i Sesvetskom Kraljevcu. I oni uglavnom svi dolaze u klub, prate i pomažu u radu. No vratimo se članovima Uprave. Oni – opskrbljuju najveće trgovačke lance u Hrvatskoj, jedan upravlja jednim od tih lanaca, jedan upravlja računovodstvom mnogih uglednih tvrtki u RH, a i samog kluba, neki opskrbljuju auto dijelovima, organiziraju servisiranje svih vrsta vozila, jedan opskrbljuje stanovnike naselja osnovnim živežnim namirnicama, neki grade kuće, zgrade, fasade i krovove. Nađe se u naselju, a i u Upravi, pokoji član iz Posavine, Slavonije, Banovine, Korduna ili Turopolja (ne zna ni on sam točno gdje pripada). Međutim, mnogi niti ne znaju, ali tako je svuda – centralna figura svakog kluba je Tajnik. Pošto o njemu ne smijemu puno jer mora čuvati tajne, za našega ćemo samo napisati da njega možemo istjerati iz kluba, ali klub ne možemo iz njega.

I sve te ljude veže zajednička strast – ljubav prema nogometu. I želja da čine nešto za javno dobro. Postoje mnogi poznati nogometaš koji su ostvarili sjajne karijere. Ali niti jednog od njih ne bi bilo da nije ljudi koji tim sustavima upravljaju i trenera koji su ih trenirali. Uprava kluba koja je ustanovljena prošle godine rado će sa svakim, tko navrati u klub sjesti za stol, saslušati i primiti savjet, prihvatti svaku pomoć u radu ili pomoći u ime kluba potrebitima. Svi koji žele pomoći da ovaj klub bude bolji, dobro su došli, a UO će rado prihvatiti i svaku dobronamjernu kritiku. Sve u cilju da budemo još bolji, a naš klub na ponos svima. Postanite i Vi član, pomozite i sudjelujte u nekom od brojnih projekata. Klub je velik, članova je puno, a potrebe su brojne.